Menu

Zalety rowerów elektrycznych i konwersji na ebike

0 Comments

Do największych zalet pojazdów elektrycznych zalicza się to, że nie zanieczyszczają one środowiska, w przeciwieństwie do tych napędzanych benzyną. Należą również do tańszych w utrzymaniu i nie generują hałasu. Co jeszcze mają do zaoferowania?

Rowery elektryczne (ebike) – czym są?

To pojazdy dwukołowe, które konstrukcją przypominają rower. Jest to nowa generacja urządzeń służących do transportu – zarówno w mieście jak i poza nim. Ebike’i są przystosowane do jazdy po ścieżkach tak gładkich jak i wyboistych w związku z czym są świetnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują zdrowszej (dla siebie i środowiska) alternatywy dla samochodów czy komunikacji miejskiej, ale również tych pędzących w poszukiwaniu przygody i skoków adrenaliny. konstrukcja roweru elektrycznego jest stosunkowo prosta – pojazd składa się z podstawowych elementów, którymi są:

  • silnik,
  • bateria,
  • hamulce i manetki,
  • wyświetlacz wskazujący na przebieg jazdy.

Rowery elektryczne a oszczędność czasu i środków

Rowery elektryczne to pojazdy wspomagające nasze mięśnie podczas pedałowania – są napędzane ludzką siłą ale silnik wspiera cały proces poprzez jednostajne zwiększanie prędkości i pomoc w jej utrzymaniu. Rowery ebike, w zależności od wybranych komponentów, nierzadko są droższe od modeli znanych nam w przeszłości rowerów jednak w zamian zyskujemy konsekwentne i skutecznie wsparcie w trakcie jazdy regulowane 3 lub więcej trybami, które są dostosowane do parametrów trasy, którą planujemy przebyć i możliwości przerobowych silnika oraz akumulatora. Rower elektryczny to jednak jednorazowa inwestycja, która nie wymaga stałych nakładów finansowych związanych z jego utrzymaniem a przy tym wciąż jest zdecydowanie tańsza od samochodu. Ebike’i to możność oszczędzania czasu na dojazdach – w świetle prawa europejskiego, mogą przemieszczać się z maksymalną prędkością do 25 km/h, co jest wartością o 10 km/h większą niż prędkość standardowego cyklisty.

Rowery elektryczne (ebike) dla kogo są przeznaczone?

Rowery elektryczne są pojazdami dostosowanymi do potrzeb osób, które są w niewielkim stopniu ograniczone ruchowo (w wyniku kontuzji lub podeszłego wieku) – system wspomagania jazdy uwzględnia zminimalizowanie wkładu własnej siły w konieczność rozpędzenia roweru i utrzymania jego prędkości. Świetnie sprawdzą się również w podróżach i wycieczkach ponieważ dodatkowy ciężar nie ma wpływu na prędkość którą może osiągnąć. Naturalnie, o czym już była mowa, świetnie spisują się jako środek transportu do pracy.

Poszukujesz specjalistów zajmujących się konwersją rowerów na elektryczne lub rzetelnego dystrybutora rowerów elektrycznych rozpoznawalnych i sprawdzonych marek? Zapoznaj się z ofertą firmy Energy-bike, która od lat zajmuje się serwisowaniem ebike’ów, dostarczaniem części zamiennych i kompletowaniem zestawów do konwersji roweru na elektryczny.