Menu

Wybieramy ościeżnice!

0 Comments

Ościeżnice odgrywają niezwykle ważną rolę podczas montażu oraz użytkowania drzwi. Ich wybór jest nie tylko ogranicza się do  kwestii estetycznych i wizualnych, ale przede wszystkim odnosi się do kwestii czysto technicznych. Podczas wyboru ościeżnic należy również pamiętać o tym, że wyróżniamy ościeżnice stałe oraz ościeżnice regulowane, a ich wybór bardzo często podyktowany jest możliwościami, jakie dają nam nasze ściany.

Dlaczego wybór ościeżnicy jest tak ważny?

Odpowiedni wybór ościeżnicy jest niemalże kluczowy podczas remontu lub wymiany drzwi. Jako, że ościeżnice dzielimy na stałe i regulowane, musimy dokładnie określić na jakich nam zależy oraz na jakie możemy sobie pozwolić. Stałe ościeżnice będą dobrym wyborem, jeśli mamy do czynienia z murem o stałej i typowej grubości czyli sześć lub dziesięć centymetrów. Należy pamiętać również o tym, że ściany muszą być idealnie równe. Większą swobodę dają nam ościeżnice regulowane. Wybór ten jest niezwykle istotny, aby drzwi mogły pełnić swoją funkcję należycie. Odpowiednia ościeżnica sprawi, że drzwi nie będą narażone na zniszczenia mechaniczne, a także wpłynie na komfortowe użytkowanie drzwi.  

Drewniane ościeżnice – ponadczasowa klasyka  

Drewniane ościeżnice niemal zawsze są strzałem w dziesiątkę! Przede wszystkim drewniane ościeżnice będą niezwykle trwałe. Ponadto, doskonale sprawdzą się niemal we wszystkich stylach wnętrzarskich. Drewno świetnie komponuje się ze stylem boho, nowoczesnym i skandynawskim, ale również z industrialnym. Ościeżnice z drewna będą więc dodatkiem samym w sobie! Pamiętajmy jednak, aby dobrać do nich drzwi, które również będą z tego samego drewna. Drewniane detale takie jak ramki, nóżki mebli czy lustra również powinny być drewniane, ponieważ osiągniemy wtedy przepiękną, spójną aranżację naszego wnętrza. 
Drewniane ościeżnice dostępne są pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice-drewniane-i-mdf/.