Menu

Technical Nowa Sól w pigułce

0 Comments

Technical Nowa Sól to zakład przemysłowy, który na początku XXI wieku niepodzielnie władał w kraju branżą odlewniczą i zajmował się produkcja maszyn maszyn przemysłowych. Odkąd firma upadła na rynku pojawił się jej godny następca – Metaltech, który przejął po niej to co najlepsze.

Technical Nowa Sól – niepodważalny autorytet

Zakład zasłynął ze swojej rzetelności i dokładności – właściciele wychodzących z niego maszyn cieszyli się ich długą żywotnością i sprawnością. Zakład ten zajmował się produkcją maszyn takich jak:

  • automatyczne linie formierskie,
  • stacje przerobu mas formierskich,
  • suszarki fluidyzacyjne,
  • mieszarki turbinowe,
  • oczyszczarki.

Nie było przedsiębiorstwa w branży odlewniczej,  której obcy byłby Technical Nowa Sól – z jego doświadczenia korzystali wszyscy. Zakład ten przyczynił się również do podniesienia poziomu edukacji na Lubelszczyźnie – przez lata działalności współpracował z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą w związku z czym doprowadził do powstania zamiejscowego oddziału uczelni.

Metaltech – następca Technical Nowa Sól

Upadek zakładu był tragedią dla Nowej Soli i okolicy. Na szczęście fachowcy, którzy dotychczas zdobywali doświadczenie i nabywali umiejętności w Technical wspólnie tworzą zespół firmy Metaltech, która opiera się na tradycjach swojego poprzednika – konsekwentnie i rzetelnie dostarcza części zamiennych do maszyn stworzonych przez specjalistów Technical, zajmuje się obróbką metali w zgodzie z najwyższymi standardami w celu dostarczenia klientom najlepszych na rynku produktów.

Metaltech – oferta

Metaltech to specjaliści zajmujący się obróbką CNC, inaczej nazywaną obróbką skrawaniem, projektowaniem oraz wykonawstwem nowoczesnych maszyn i urządzeń gniazd oraz linii technologicznych, przygotowywaniem mas formierskich a także wykańczaniem odlewów. Są to również specjaliści z zakresu modernizacji linii technologicznych odlewni oraz rzetelny serwisant maszyn przemysłowych wykorzystywanych w obróbce metali. Przez wzgląd na koneksje z zakładem Technical Nowa Sól firma Metaltech dostarcza również części zamienne do urządzeń takich jak: mieszarki (turbinowe, pobocznicowe, lemieszowe i krążnikowe), oczyszczarki wirnikowe, przenośniki i śrutownice. Z pełny zakresem oferowanych przez Metaltech usług zapoznasz się na stronie: https://metaltech-serwis.pl/?mod=40.