Menu

Taśma piankowa – do czego służy i gdzie ją używać?

0 Comments

Dwustronne taśmy są szczególnie istotne w wielu branżach. Taśma piankowa to kolejny typ, który posiada nieco inne zastosowanie niż tradycyjne aplikatory tego typu. Sprawdź jakie.

Gdzie używać dwustronne taśmy klejące?

Taśmy piankowe są używane do różnych zastosowań, w tym między innymi do: uszczelniania, klejenia, uszczelniania, uszczelniania, izolacji akustycznej (izolacja akustyczna), izolacji termicznej i tłumienia drgań. Różne rodzaje taśm piankowych są idealne do stosowania w urządzeniach AGD, zastosowaniach motoryzacyjnych, elektrycznych/elektronicznych, prysznicach i wannach, ciężarówkach/przyczepach, oznakowaniu punktów zakupu, produkcji okien i aplikacjach do formowania/wytłaczania tworzyw sztucznych.

Taśma dwustronna piankowa – zastosowanie

Taśmy piankowe są używane do wielu różnych zastosowań związanych z klejeniem i uszczelnianiem. Przykłady zastosowań taśm piankowych obejmują różne zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym, takie jak przyklejanie plastikowych emblematów do metalowych podłoży, uszczelnianie okien, drzwi, szyberdachów i bagażników/włazów. 

Powszechnym zastosowaniem taśmy piankowej jest użycie jej jako taśmy uszczelniającej. Taśmy piankowe pokryte klejem są ściśliwymi uszczelniaczami, które zamykają obszar między dwoma dopasowanymi częściami maszyny lub wokół połączeń rur, aby zapobiec ucieczce gazu, płynu, powietrza lub dźwięku. Niektóre obszary zastosowania obejmują obudowy elektryczne, drzwi do szop i drzwi garażowe. Taśma dwustronna piankowa jest uszczelniaczem alternatywnym do pianek gumowych lub uszczelniaczy/uszczelniaczy do pompowania.

Zalety taśmy piankowej w porównaniu z łącznikami mechanicznymi

Łączniki mechaniczne są używane w wielu zastosowaniach do łączenia jednego elementu z drugim w celu uzyskania półtrwałego lub stałego rozwiązania montażowego. Taśma piankowa ma przewagę nad zastosowaniem łączników mechanicznych, w tym:

  • Szybka i łatwa aplikacja
  • Czas pracy zmniejsza się wraz z kosztami
  • Lepsza izolacja termiczna i akustyczna
  • Do aplikacji nie są potrzebne żadne narzędzia ani sprzęt

Piankowa taśma dwustronna w PPM

Mocna taśma dwustronna piankowa to opcja, którą możesz zakupić na https://www1.grupappmsa.pl/pl/c/Tasmy-dwustronnie-klejace/89