Rampy najazdowe i szyny- rodzaje

Rampy najazdowe i szyny pomogą nam przy sprawnym i szybkim przeładunku. Użytkowanie ich niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdź jakiego rodzaju warto szukać w określonych przypadkach!

Rampy i szyny najazdowe

Rozładunek i załadunek często odbywa się pod dużą presją czasu. Nie byłoby to możliwe bez ramp najazdowych i szyn. Rampy i szyny najazdowe służą do szybkiego i sprawnego transportu ładunku na platformę bez narażania go na zniszczenie. Najistotniejszą ich korzyścią jest możliwość przeładunku sprzętu i ładunków z poziomu jezdni na poziom ładowni pojazdów lub poziomy ramp stałych. Usprawniają także transport maszyn roboczych trasami komunikacji drogowej oraz dają możliwość organizacji przeładunku w strefach ekspedycji na przykład niewielkich magazynów czy hurtowni.

Rampy najazdowe, a szyny

Szyny stosowane są do przeładunku towarów o lżejszej wadze, które nie tworzą mocnego, jednostajnego nacisku. Dają możliwość na korzystanie ze sprzętu transportowego o małych kołach, takich jak na przykład: ręczne wózki niskiego podnoszenia, pojazdy jednoosiowe czy taczki gumowe. Natomiast dzięki rampom najazdowym możliwy jest przeładunek towarów ciężkich i wykorzystywanie do tego średnich pojazdów, takich jak na przykład: maszyny budowlane, kosiarki traktorowe czy minikoparki. Ich duża wytrzymałość zapewnia szybki i swobodny załadunek i wyładunek ciężkich, mobilnych maszyn roboczych w celu przewiezienia ich w dane miejsce bez narażania ich na uszkodzenia.

Rodzaje ramp i szyn najazdowych

Szyny najazdowe możemy podzielić na: szyny AOS, szyny najazdowe ABS, szyny taczkowe, szyny AVS, szyny specjalne i szyny AVS na stalowych gąsienicach. Rampy najazdowe również dzielą się na kilka rodzajów. Rampy najazdowe VFR mają zapewnić przeładunek najcięższych maszyn budowlanych o masie nawet 80 ton. Rampy najazdowe VFR kliny to inne używane przede wszystkim do przeładunku maszyn budowlanym o masie własnej do 80 to rampy niskopodłogowe. Rampy najazdowe RRK to wbudowane rampy, służące na przykład właścicielom piekarni. Rampa najazdowa RRD to również wbudowana, ale obracalna rampa mająca wiele zastosowań. Ostatnim typem są rampy konserwacyjne, to tańsza alternatywa dla podestów podnoszących przy pracach konserwacyjnych.

Więcej na temat wyposażania do przyczep samochodowych oraz rampach najazdowych na stronie: https://www.na-haku.eu/category/wyposazenie-dodatkowe-rampy-najazdowe