Menu

Przygotowanie auta na wiosnę – o co należy zadbać?

0 Comments

Wiosna to bardzo często czas porządków w naszych domach, garderobie czy też z naszym zdrowie. Dlatego tym bardziej nie powinniśmy zapominać o kompleksowym przeglądzie auta. Tym bardziej, że przyjazna pogoda sprzyja wszelkim pracom związanym z naszym pojazdem. Zatem o co należy zadbać, aby bezpiecznie i komfortowo korzystać z samochodu? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Pierwszy krok to zmiana opon

Pierwszym krokiem do przygotowania swojego auta na nadejście wiosny jest zmiana opon. Przed wizytą u wulkanizatora warto wcześniej odświeżyć auto, umyć felgi, aby prezentowały się świeżo. Na stacjach paliw można znaleźć wiele ciekawych specyfików. Nakładając preparat warto korzystać ze specjalnych szczotek, które sprawnie pozwolą usunąć brud. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie silnika. Może się okazać, że potrzebuje on serwisowania, remontu a nawet naprawy. Trzeba bowiem pamiętać, że silnik jest sercem pracy całego motoru. Dlatego w razie awarii należy postawić na sprawdzonego producenta. Na szczególną uwagę zasługują silniki Deutz od dystrybutora Kamtech, ponieważ oprócz wytrzymałych części oferuje także serwisowanie, remont oraz naprawę. Klientom Kamtech oferowana jest także pomoc w doborze części do silników a także doradztwo w obszarze naprawy czy też remontu. Jeśli chcesz poznać szczegóły zapoznaj się ze stroną internetową firmy Kamtech podlinkowaną powyżej.

Mycie auta i walka z rysami

Następnym krokiem zaraz po zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom samochodu powinno być kompleksowe mycie auta na myjni. Tym bardziej, że przez zimę z pewnością uzbierało się mnóstwo brudu – zwłaszcza na podwoziu. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią myjnię i właściwy płyn. Możliwe jest że pod warstwami brudu są także rysy na karoserii. Dlatego kolejnym krokiem powinno być zadbanie o wygląd karoserii. Wystarczy użyć odpowiednich produktów, które odznaczają się specjalnymi substancjami do karoserii.