Menu

Profesjonalne buty ochronne – jak wybrać?

0 Comments

Profesjonalne buty ochronne to takie, które zapewniają komfort użytkowania i bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. Ponieważ nie zapominajmy, że buty ochronne to jeden z elementów środków indywidualnej. Zatem niezwykle ważny jest ich odpowiedni wybór. Musimy uwzględnić warunki w których pracujemy – nie każde buty ochronne sprawdzają się np. u pracownika wykonującego pracę budowlane.

Miej na uwadze czynniki wysokiego ryzyka

Wybór obuwia ochronnego jest sporym wyzwaniem. Zawsze musimy mieć na uwadze nasz komfort i bezpieczeństwo. Buty ochronne to specjlistyczny model obuwia który jak sama ich nazwa wskazuje powinno wykazywać funkcje ochronne. Zatem przy wyborze obuwia sprawdźmy czy posiada ono dostateczną funkcję ochronną, podeszwę antyprzebiciową, nie mniej ważna jest również podeszwa obuwia. W większości modeli obuwia ochronnego wbudowane są podeszwy wykonane z poliuretanu odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W przypadku gdy wykonujemy pracę w terenie zwróćmy uwagę czy wybrane przez nas obuwie jest wodoodporne i zapewnia odpowiedni komfort cieplny.

Buty ochronne tylko z certyfikacją

Buty ochronne to specjalistyczny rodzaj obuwia. Dlatego też ważne jest aby posiadały odpowiednią certyfikację. Ta powinna być zgodna z wymogami UE. Obuwie ochronne męskie czy damskie (bez znaczenia dla kogo są dedykowane) zawsze powinny posiadać wymaganą certyfikację. Wtedy też my jako kupujący możemy mieć pewność,ze wybieramy w pełni profesjonalne obuwie. Chcąc wybrać obuwie, które sprawdzi się w trudnych warunkach wartymi uwagi są buty ochronne firmy PPO. Producent PPO dokłada wszelkich starań aby produkowane obuwie było solidnie wykonane, prezentowało się estetycznie i było dedykowane dla kobiet i mężczyzn. Profesjonalne markowe obwuie robocze męskie i damskie znajdziesz bezpośrednio w ofercie na stronie sklepu: https://sklep.ppo.pl/