Menu

Poznaj więźby dachowe!

0 Comments

Więźby dachowe to zdecydowanie jedne z najważniejszych elementów całej konstrukcji dachowej w naszych domach. To właśnie więźba jest szkieletem całego naszego dachu, a jak wiemy to właśnie dach ma nam zapewniać bezpieczeństwo i ochronę przed wszelkimi opadami atmosferycznymi. O czym więc należy pamiętać decydując się na zastosowanie wiązarów w swoim domu? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią cały proces!

Projektowanie więźb dachowych

Projektowanie więźb dachowych to zdecydowanie poważne i odpowiedzialne zadanie, którego nie sposób zlekceważy. Cały projekt opiera się na projekcie budowy bryły domu. To właśnie tam wyznaczane są wszelkie punkty podparcia, a więźby dostosowywane do wielkości budynku. Podczas wykonywania projektu więźb dachowych należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wszelkie obciążenia budynku. Zaliczamy do nich między innymi śnieg, deszcz, wiatr ale również pokrycie dachu. Pamiętajmy również, że to właśnie etap projektu jest momentem, w którym możemy zgłosić swoje uwagi i poprawki. W późniejszym czasie może być to wręcz niemożliwe do wykonania lub bardzo kosztowne.

Budowa więźb dachowych

Budowa więźb dachowych odbywa się – a jakby inaczej – w oparciu o wcześniej przygotowany i zaakceptowany projekt. Cały proces budowy więźb dachowych odbywa się jednak na miejscu budowy domu. W przeciwieństwie do prefabrykatów, więźby powstają na miejscu. Dla wielu osób jest to jednak zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ mogą mieć kontrolę nad całym procesem. Pamiętajmy jednak, że materiały te należy dostarczyć na miejsce – właśnie dlatego należy zadbać o odpowiedni dojazd do miejsca budowy, czyli swobodny i nie narażający okolicy na zniszczenie. 

Więcej na temat więźb dachowych przeczytasz na stronie producenta https://prodrew.pl/. Zdobędziesz najważniejsze informacje oraz będziesz mógł skorzystać z usług – zapraszamy!