Podniebna branża transportowa

transport lotniczy

Nadawanie i odbieranie paczek jest już niemal codziennością. Zdarzają się sytuacje w których transport przesyłek drogą lądową jest niemożliwy ze względu na gabaryty i odległe miejsce z którego chcemy paczkę wysłać lub odebrać. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest transport lotniczy.

Co warto wiedzieć?

Gałąź transportu, o której mowa, jest jedną z najlepiej rozwijających się branż świadczących usługi przewozowe. Przesyłki nadawane tą drogą muszą spełniać pewne wymogi, a w szczególności palety i kontenery na i w których są one transportowane do odbiorcy.

Transport lotniczy palet, na których przesyłki się znajdują musi spełniać pewne kryteria. Wymiary palety muszą być dopasowane swoim rozmiarem do wnętrza samolotu. W transporcie samolotowym palety, które są wykorzystywane wykonane są z aluminium. Masa palet typu HCU-6E wynosi około 130 kg, natomiast ich nośność to aż 4536 kg. Jak wygląda przewóz towarów i jak jest organizowany transport lotniczy palet – znajdziesz na stronie http://airrailcargo.com.

Kontenery również wykonywane są z aluminium, aby zminimalizować ciężar ładunku. Niemniej jednak ten sposób przetransportowania towaru jest bardzo wytrzymały, również dzięki temu, że są one w pełni zabudowane. Podobnie jak palety, kontenery muszą mieć odpowiednie wymiary dostosowane do wnętrza przewożącej go maszyny.

Jak zabezpieczony jest towar?

Aby transport lotniczy palet był jak najmniejszej narażony na zniszczenia, należy je oczywiście przede wszystkim dobrze zabezpieczyć. Paczki muszą być solidnie zamocowane do palet, żeby zniwelować ryzyko przemieszczenia się przesyłki podczas transportu. Przymocowany towar zawsze jest owinięty folią, kilka lub kilkanaście razy, aby jak najlepiej ją zabezpieczyć. Wykorzystuje się również specjalne siatki i pasy, by upewnić się, że przesyłka nie będzie wędrować po palecie, a zawartość takiej paczki nie zostanie w żaden sposób uszkodzona.

Dlaczego jest bezpieczny?

Przede wszystkim dlatego, że taka przesyłka spotyka na swojej drodze mniej przeładunków niż podczas transportu drogą lądową. Również produkty, które są drogocenne oraz wrażliwe na wstrząsy lub zmiany temperatur dotrą do odbiorcy w stanie idealnym, nie tylko ze względów przeładunków ale również czasu wykonania usługi, co jest ogromnym plusem podczas transportu żywności.