Menu

Na czym polega produkcja konstrukcji spawanych?

0 Comments

Produkcja konstrukcji spawanych to usługa polegająca na tworzeniu konstrukcji stalowych z prefabrykowanych elementów. Jak wygląda realizacja takiego przedsięwzięcia? Na co należy zwrócić uwagę poszukując firmy, która zajmuje się produkcją konstrukcji spawanych? Czy produkcja konstrukcji spawanych jest bezpieczna? Na te i inne pytania związane ze spawaniem konstrukcji odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Produkcja konstrukcji spawanych – na co zwrócić uwagę?

Produkcja konstrukcji spawanych to zabieg wymagający wyspecjalizowanej wiedzy z zakresu obróbki metali, produkcji elementów stalowych oraz ich spawania. Poszukując firmy zajmującej się produkcją konstrukcji spawanych warto zapoznać się z jej realizacjami – w ten sposób poznasz nie tylko kontrahentów, dla których były one wykonywane (na podstawie czego będziesz mógł ocenić zaufanie względem danego przedsiębiorstwa) ale również określisz, czy wykonane konstrukcje odpowiadają Twoim oczekiwaniom i wymaganiom. Produkcja konstrukcji spawanych jest ekonomicznym, jednak wciąż kosztownym, przedsięwzięciem – niestety nie warto na niej oszczędzać. Decydując się na złożenie zamówienia z niewielkim nakładem pieniężnym nie można mieć pewności co do jakości i wytrzymałości elementów wykorzystanych w produkcie końcowym. Konstrukcje stalowe muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo swoim użytkownikom niezależnie od swojego przeznaczenia, dlatego warto zapewnić sobie komfort i pewność, że parametry techniczne prefabrykatów wykorzystanych w produkcji konstrukcji spawanych spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa.

Produkcja konstrukcji spawanych – metody spawalnicze MAG

Do produkcji konstrukcji spawanych najczęściej wykorzystuje się przynajmniej częściowo zautomatyzowane linie technologiczne, które gwarantują wysoką jakość spoin. Specjaliści, tacy jak Zekon, z którego ofertą zapoznać się można na stronie https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/, mają do zaoferowania cały park maszynowy i oprogramowania z najwyższej półki w celu zagwarantowania trwałości wykonanych konstrukcji. Zekon wykorzystuje do spawania konstrukcji stalowych metody spawalnicze MAG, w tym przede wszystkim spawanie MAG 135. Na czym ono polega? Spawanie MAG 135 wykorzystuje topliwą elektrodę, która w połączeniu ze spawanym materiałem, wytwarza energię cieplną pozwalającą na jego stopienie. Spawanie konstrukcji stalowych metodą spawanie MAG 135 to efektywny a przy tym bardzo dokładny sposób produkcji konstrukcji spawanych.

Spawanie konstrukcji stalowych – zastosowanie

Spawanie konstrukcji stalowych wykorzystywane jest przy realizacjach dworców, supermarketów, magazynów, obiektów sportowych oraz centrów logistycznych. Dzięki wysokiej jakości materiałów oraz spawaniu konstrukcji stalowych zgodnie z obowiązującymi standardami realizacje firmy Zekon stale budzą podziw nie tylko mieszkańców Śląska ale również turystów i przedsiębiorców z całego świata. Produkcja konstrukcji stalowych czy też spawanie ich prefabrykatów nie jest zadaniem dla amatorów – zaufaj rzetelnej firmie!