Menu

Mycie zbiorników wody pitnej – to warto wiedzieć

0 Comments

Czyszczenie i dezynfekowanie zbiorników wody przeznaczonej do spożycia to podstawowe czynności dla krajów wysoko rozwiniętych. Bowiem od stopnia czystości wody zależy nasze zdrowie. Zatem jak wygląda mycie takich zbiorników? W dalszej części artykuły zdradzamy szczegóły naszych obserwacji.

Rodzaje mycia zbiorników wody pitnej

Czyszczenie zbiorników wodą pod ciśnieniem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bowiem prowadzi to do wzrostu szybkości powierzchni, usunięcia biofilmu. Przez co mogą rozwinąć się różne mikroorganizmy. Drugim rozwiązaniem jest czyszczenie ręczne, bez użycia środków chemicznych. Podczas tego procesu nie usuwa się osadów mineralnych oraz biofilmu. Z kolei dezynfekcja chlorem bywa niewystarczająca. Tym bardziej, że woda trafia później do systemów wodociągowych oraz jest poddawana procesom uzdatniającym. Niestety dłuższe przetrzymywanie wody w przestrzeni zbiornika może prowadzić do rozwoju bakterii. Natomiast właściwa dezynfekcja takich konstrukcji utrudnia ten proces, dzięki czemu woda utrzymuje jakość na wysokim poziomie. Przez co gwarantowane jest bezpieczeństwo korzystania z niej.

Mycie zbiorników przemysłowych

Oprócz zbiorników do wody pitnej bardzo często wykonuje się mycie zbiorników przemysłowych. Niestety jest to praca szkodliwa, dlatego stosuje się głowice myjące, które pozwolą dokładnie oczyścić cały zbiornik. Dodatkowo do mycia zbiorników można użyć:

  • turbin, które należy dopasować do rozmiaru zbiornika, składu chemicznego oraz płynności środka myjącego,
  • atomizery możemy wyróżnić powietrzno-wodne oraz ultradźwiękowe do rozpylania cieczy,
  • dysze wodne wyróżniamy wysokociśnieniowe oraz niskociśnieniowe,
  • armaturę i inne akcesoria, które pozwolą stworzyć komplet urządzeń do mycia zbiorników przemysłowych.

Gdzie zakupić akcesoria przemysłowe do mycia zbiorników?

Głowice myjące czy inne akcesoria przemysłowe powinny być solidnie wykonane z wysokiej jakości produktów. Dzięki temu będzie można korzystać z nich przez wiele lat. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje polska firma PNR Polska, która posiada wieloletnie doświadczenie w dystrybucji solidnie wykonanych elementów przemysłowych. Wśród nich można znaleźć między innymi: dysze wodne, natryskowe, głowice myjące, atomizery, turbiny i wiele więcej. Oferowane wyroby przemysłowe wyróżniają się na tle konkurencji najlepszą konstrukcją oraz efektywnym działaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej firmy, koniecznie zajrzyj na stronę: http://www.dysze-wodne.pl/mycie-zbiornikow.html