Mini ładowarki przegubowe — zalety, bezpieczeństwo, osprzęt

mini ładowarki przegubowe

Mini ładowarki przegubowe to niewielkie, kompaktowe maszyny, które wiele osób uważa za niezbędne narzędzie do pracy. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie, rolnictwie i przemyśle. Jakie zalety ma to urządzenie? Dlaczego jest tak chętnie wybierane? Tego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu.

Zalety mini ładowarek przegubowych

Mini ładowarki przegubowehttps://kmm.info.pl/produkty/mini-ladowarki/ – to małe, kompaktowe maszyny, które dzięki swoim gabarytom mogą pracować na ograniczonej przestrzeni. Wymienić tutaj można niewielkie place budowy, przejścia hal magazynowych albo budynki inwentarskie. Możliwość dotarcia nimi nawet do trudno dostępnych miejsc jest ich największą zaletą.


Co jeszcze potrafią mini ładowarki przegubowe? Mogą one przewozić ładunki o ciężarze przekraczającym nawet 2,5 tony. Oczywiście, miej na uwadze to, że nie każdy model ma takie możliwości. Ale za to każda maszyna posiada konstrukcję umożliwiającą jej obracanie się wokół własnej osi. Dzięki temu mini ładowarki charakteryzują się dobrą zwrotnością.


Jeśli już jesteśmy przy parametrach tych ładowarek, to warto wspomnieć o ich niewielkiej masie. Średnio ich masa mieści się w granicach 1500-4000 kg. Oznacza to, że maszyna wywiera niewielki nacisk na osie, dzięki czemu nie niszczy ona podłoża, na którym pracuje.

Bezpieczne rozwiązanie

Wymieniając atuty tej maszyny, nie można nie wspomnieć o bezpieczeństwie użytkowania. Spora część produkowanych mini ładowarek przegubowych ma bezpieczne kabiny dla operatorów, które spełniają wyśrubowane normy FOPS i ROPS — ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa nawet w sytuacjach wywrócenia się maszyny, dachowania, a nawet upadku na nią podnoszonego ładunku.

W szczególności istotna jest trwałość dachu kabiny na uderzenie. Wynika to z konstrukcji wysięgnika — jego małe wymiary sprawiają, że ładunek w wielu przypadkach znajduje się w niewielkiej odległości od kabiny.

Dodatkowy osprzęt

Urządzenie pozwala na zamontowanie dodatkowego osprzętu. Jednym z takich elementów jest łyżka do ładowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest łyżka o pojemności od 0,15 do 0,9 m³, a maksymalna wysokość załadunku – 3 m.

Łyżka to nie jedyny dostępny element. Możesz też wyposażyć mini ładowarkę w osprzęt w postaci wideł, młota hydraulicznego czy nożyc do cięcia żelbetu.