Menu

Kiedy zdecydować się na zakup obuwia ochronnego?

0 Comments

W myśl zasad BHP każdy pracodawca musi zapewnić sowim pracownikom odzież i obuwie robocze. Oprócz kwestii prawnych jest to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa każdego pracownika.

Trudno byłoby wyobrazić sobie sytuację w której pracownik budowlany, pracownik hali produkcyjnej, czy magazynier pracują w nieodpowiednim obuwiu. W tego typu zakładach pracy panują pewnego rodzaju czynniki ryzyka, może dojść do nieszczęszczącego wypadku np. poślizgnięcia się, lub też upadku ciężkiego przedmiotu na stopę. Takich sytuacji można mnożyć. Inwestycja w solidne buty robocze na pewno się przyda.

Specjalistyczne buty ochronne

W sprzedaży najczęściej można znaleźć klasyczne buty robocze, jednak chcąc zapewnić sobie lepszą ochronę warto zainwestować w specjalistyczny model obuwia – buty ochronne. Jak sama nazwa wskazuje są to buty, które pełnią nieco inną funkcję niż typowe buty robocze. Posiadają inną wyściółkę, inny rodzaj podeszwy są wykonane z innego materiału odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Obuwie ochronne a rodzaj wykonywanej pracy

Przy wyborze obuwia ochronnego należy wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli w miejscu w którym wykonujemy naszą pracę panuje zmienna temperatura, istnieje ryzyko nadepnięcia na ostry przedmiot, istnieje ryzyko poślizgnięcia, przyda się specjalistyczne certyfikowane obuwie ochronne. Dobrym przykładem będą trzewiki – buty ochronne za kostkę, które dodatkowo zapewniają odpowiedni komfort cieplny. Dobrym wyborem będą również klasyczne półbuty z podnoskiem kompozytowym, buty ochronne ze wzmocnioną podeszwą antyprzebiciową i antypoślizgową. Buty ochronne damskie i męskie prowadzi w sprzedaży producent PPO. Wiele firm z polski i zagranicy zamawia dla swoich pracowników buty ochronne marki PPO (oferta obuwia na stronie: https://www.ppo.pl). Jest to solidne, wytrzymałe do tego prezentujące się estetycznie obuwie ochronne dedykowane dla kobiet i mężczyzn.