Menu

Jak zamontować łańcuchy śniegowe

0 Comments

Łańcuchy śniegowe mogą pomóc w wielu krytycznych sytuacjach podczas zimowych podróży. Zwłaszcza w rejonach górskich kiedy na każdym roku napotykamy zimą na mocno ośnieżone drogi, strome podjazdy i oblodzone parkingi. Podpowiadamy jak zamontować łańcuchy śniegowe na kołach, aby móc dalej bezpiecznie przebieżeć drogę.

Jak przeprowadzić montaż łańcuchów śniegowych?

Przy zaciągniętym hamulcu postojowym samochodu i samochodzie na biegu, po prostu umieść łańcuch na oponie, trzymając ją u góry i pozwalając, aby spadła równomiernie na przód opony i koła. Oczywiście dolna część łańcucha nie może zakrywać części opony, która dotyka drogi: po prostu rób, co możesz.

Niektóre łańcuchy mają pierścienie, które wchodzą po wewnętrznej stronie koła, aby pomóc w prowadzeniu łańcuchów na miejsce. W przypadku tych łańcuchów pierścieniowych upewnij się, że otwarte połączenie znajduje się na dole koła.

Po założeniu tych łańcuchów z pierścieniem wokół wewnętrznej części koła, możesz połączyć spód pierścienia. Gdy pierwszy łańcuch będzie równo i bezpiecznie na trzech czwartych koła nie dotykał drogi, umieść drugi łańcuch na drugiej oponie. Gdy oba łańcuchy są włączone, jedź mniej niż metr do przodu, aby odsłonić część opony, która wcześniej dotykała podłoża. Ponownie włączyć hamulec i zakończyć zabezpieczanie obu łańcuchów. Napnij łańcuchy, używając bliższego ogniwa tam, gdzie się zamykają.

Łańcuchy łatwe w montażu

Na rynku dostępne są również łańcuchy, które można zamontować bez przejeżdżania samochodem, aby odsłonić część opony, która wcześniej dotykała podłoża. Taki typ łańcucha jest łatwiejszy w montażu w trudnych warunkach, zwłaszcza, gdy już znajdujemy się na mocno ośnieżonej drodze, przez co mamy problem z poruszaniem się samochodem.

Dociąganie łańcuchów śniegowych

Klasyczne Łańcuchy śniegowe co kilka kilometrów należy dociągnąć, gdyż muszą one stabilnie przylegać do opony, gdyż tylko tak będą skuteczne i bezpieczne dla pojazdu. Rozwiązaniem mogą być łańcuchy samościągające, których nie trzeba poprawiać, np. https://www.dopasujbagaznik.pl/lancuchy-sniegowe/lancuchy-sniegowe-polaire-grip-p1400 dostępne w sklepie Dopasuj Bagażnik.