Menu

Jak wygląda przerobienie roweru na elektryczny?

0 Comments

Przerobienie roweru na elektryczny nie należy do zadań tak prostych, jakbyśmy sobie tego życzyli. W poniższym artykule wytłumaczono czym jest konwersja roweru na elektryczny, jakie elementy są niezbędne do przeróbki roweru na elektryczny a także jak przebiega cały ten proces. Zapraszamy do lektury.

Rower elektryczny – co musisz mieć, żeby zbudować e-bike’a?

Rower elektryczny to dwukołowiec, który wyróżnia się na tle innych elektrycznym układem napędu (silnikiem wraz z PAS i manetką gazu), obecnością baterii w konstrukcji a także, nierzadko, obecnością wyświetlacza umożliwiającego monitorowanie trybu pracy urządzenia. Decydując się na przeprowadzenie konwersji roweru na elektryczny koniecznym będzie zakup elementów takich jak:
– silnik,
– akumulator,
– manetki,
– okablowanie,
– hamulce.
Wybierając kolejne elementy należy zwrócić uwagę na to, czy są one dopasowane do ramy roweru – szczególną uwagę trzeba zwrócić przy wyborze silników, ponieważ ich umieszczenie, czy na kole, czy pomiędzy pedałami, może być utrudnione przez wzgląd na konstrukcję przerabianego roweru.

Przeróbka roweru na elektryczny – jak wygląda?

Przerobienie roweru na elektryczny wymaga wymiany znacznej większości komponentów – wymiana rozpoczyna się od wykręcenia pedałów, zdjęcia hamulców oraz akcesoriów, takich jak przerzutki, z kierownicy. W momencie kiedy decydujemy się na silnik piastowy koniecznym okazuje się być również zdjęcie koła. Pierwszym z montowanych elementów jest przeważnie silnik, kolejno podłączane są bateria, system PAS oraz okablowanie. Po wstępnym założeniu komponentów na ramę roweru i upewnieniu się, że do siebie pasują zaczyna się właściwy montaż. Bardzo istotnym jest, podczas przeróbki roweru na elektryczny, pamiętanie o tym w jaki sposób kolejne elementy roweru były rozbierane – tyczy się to przede wszystkim hamulców, których złe założenie może przyczynić się do braku możliwości spowolnienia pojazdu a przy tym także zbyt dużego obciążenia urządzenia, a w efekcie jego usterki lub awarii.

Przerobienie roweru na elektryczny z Energy-Bike

Energy-Bike to firma specjalizująca się w przeprowadzaniu konwersji roweru na elektryczny. Dostarcza na polski rynek nie tylko w pełni skompletowane zestawy do konwersji rowerów ale również podzespoły i części zamienne dla samodzielnie wykonanych e-bike’ów. Zespół Energy-Bike nie tylko pomoże Ci wybrać doskonale dopasowane do Twojego dwukołowca komponenty ale również służy swoją wiedzą i doświadczeniem podczas budowania Twojego roweru elektrycznego – zajrzyj na stronę https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/ i wybierz skomponowany zestaw do konwersji roweru.