Menu

Gięcie blach w pigułce

0 Comments

Gięcie blach to jedna z podstawowych technologii, którą wykorzystuje się podczas plastycznej obróbki metali. Proces ten uzależniony jest od wielu elementów, które poddaje się obróbce metali. Gięcie blach oddziałuje na blachę, dzięki czemu zmienia się nie tylko krzywizna, ale także właściwości. Dlatego w dalszej cześci artykułu przedstawiamy rodzaje oraz cały proces gięcia blach.

Rodzaje gięcia blach

Gięcie blach można podzielić na kilka typów w zależności od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Pierwszy etap to gięcie sprężyste, gdzie bez nacisku materiał wraca do pierwotnego kształtu w momencie ustania nacisku.
Z kolei gięcie plastyczne, krzywizna jest o wiele bardziej trwała. Z kolei dotłaczanie polega na dociskaniu blachy, aby uzyskać pożądany efekt.

Przebieg gięcia blach

W zależności od zastosowania przebieg gięcia gięcia blach może się odbywać przy uzyciu walców oraz maszyn przeciągających lub prasy krawędziowej. Walce stosuje się kiedy chce się uzyskać rury ze szwem lub profile. Przeciąganie sprawdzi się bardzo dobrze, kiedy potrzebne są kształtowniki, rury lub paski blachy. Warto zwrócić uwagę, że gięcie prasą krawędziową w zależności od siły nacisku pozwoli zgiąć nawet bardzo długie blachy. Z kolei prasy krawędziowe można stosować podczas gięcia cienkich oraz grubych blach. Dzięki czemu są korzyści związane z oszczędnością czasu oraz pieniędzy.

Gięcie blach – gdzie skorzystać z usług?

Gięcie blach to idealny sposób na tanią obróbkę metali. Ważne jest, aby było wykonywane przez doświadczoną osobę. Godnym polecenia jest producent Luxstal, ponieważ od wielu lat wysoko wykwalifikowani fachowcy wykonują gięcie blach na terenie śląska. Więc informacji na temat producenta można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem:
https://luxstal.pl/