Menu

EBM PAPST – wybierz sprawdzony system wentylacji

0 Comments

Zgodnie z prawem budowlanym w każdym budynku czy to prywatnym czy użyteczności publicznej musi działać poprawnie system wentylacji. Niestety w praktyce wygląda to różnie, duży problem pojawia się szczególnie w starym budownictwie, gdzie system wyciągowy nie działa tak jak powinien.

Symptomy źle działającej wentylacji?

Problem wentylacji jest już na tyle powszechny, że jest dość łatwy do zweryfikowania. Co może zatem świadczyć o niesprawnej wentylacji? Z pewnością pojawiająca się wilgoć w domu, która może przejawiać się problemem zaparowanych szyb. Źle działająca wentylacja to także nieprzyjemne zapachy unoszące się długo w powietrzu przykładowo po gotowaniu. Innym problemem jest problem z ogrzaniem powierzchni mieszkalnej. Wszystko to sprowadza się do źle funkcjonującego systemu wentylacji.

Jak wdrożyć prawidłowy system wentylacji ?

To czy wentylacja działa prawidłowo czy nie, leży w gestii specjalistów od wentylacji i inżynierów budownictwa. Jeśli uznają oni, że w danym pomieszczeniu czy budynku faktycznie problem istnieje zalecają oni wdrożenie nowego systemu wentylacji. Najczęściej jest to mechaniczna wentylacja. Żeby móc ją wdrożyć potrzeba sprawdzonych systemów wentylacyjnych takich, które będą wyciągać nieświeże powietrze i doprowadzać świeże z zewnątrz.

Aby tak się mogło stać zazwyczaj wybiera się sprawdzone systemy wentylacji. Takie, które są pewne, działają prawidłowo w każdych warunkach i są bezawaryjne. Znanym producentem i najczęściej wybieranym jeśli chodzi o wentylację jest marka EBM PAPST.  Szeroka gama produktów tejże marki pozwala wybrać właściwy system wentylacji na potrzeby danego pomieszczenia. EBM PAST produkuje wentylatory i dmuchawy, które stosowane są zarówno w prywatnych domostwach jak i budynkach czy pomieszczeniach komercyjnych. EBM PAPST to marka słynąca z niezawodności systemów wentylacyjnych do wielu zastosowań.

W Polsce jednym z dystrybutorów oferujących produkty EBM PAPST jest firma Lufberg na stronie sklepu Wentylatory-online.pl można zapoznać się z szeroką gamą tychże urządzeń.