Comarch Altum jako narzędzie dla małych i średnich przedsiębiorstw

Każde przedsiębiorstwo aby mogło działać płynnie i efektywnie funkcjonować powinno być stale koordynowane. W obecnych czasach duży udział w realizowaniu procesów biznesowych pomocne okazują się nowoczesne oprogramowania. Dla małych i dużych przedsiębiorstw jednym z polecanych jest system Comarch Altum. Na temat skuteczności tego systemu powstało wiele publikacji. W praktyce Comarch Altum okazuje się nieocenionym systemem, który jest w stanie usprawniać wiele procesów biznesowych. 

Skalowalność i elastyczność systemu Comarch Altum

Comrach Altum to jeden z bardziej znanych systemów ERP o uniwersalnym zastosowaniu – mogą z niego korzystać zarówno małe jak i duże firmy. System ten jest skalowalny, co oznacza, że może rosnąć razem z rozwojem firmy, zapewniając elastyczność w zakresie liczby użytkowników, przepustowości danych i dostępnych funkcji. Co ważne system posiada modułową strukturę, w praktyce oznacza to oprogramowanie można w pełni dostosowywać indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Moduły te obejmują między innymi takie obszary takie jak: finanse, sprzedaż, zakupy, produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw.

Wsparcie w procesach biznesowych

System Comarch Altum integruje kluczowe procesy biznesowe. Jest to jeden z tych systemów, który łączy wszystkie działania związane z finansami przedsiębiorstwa, takie jak księgowość, zarządzanie płatnościami, rozliczenia, budżetowanie i raportowanie finansowe. Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że system pomaga w integracji procesów sprzedaży, integracji zarządzania zakupami, integracji zarządzania łańcuchem dostaw. Wszystkie te funkcjonalności sprawiają, że Comarch Altum to system, który pozwala na usprawnienie i optymalizację procesów biznesowych danego przedsiębiorstwa. 

System do analizy danych i raportowania

Każdy właściciel firmy wie jak ważne jest skuteczne wykorzystanie zgromadzonych danych biznesowych. System Comarch Altum pozwala nie tylko na gromadzenie danych, ale ich analizę i raportowanie. Dzięki danym udostępnionym w raportach przedsiębiorstwo może śledzić wskaźniki wydajności, analizować trendy biznesowe, pływanie i efektywnie zarządzać produkcją. Segmentacja danych pozwala na wykonanie skrupulatnych analiz w dziedzinie różnego typu procesów biznesowych. Przedsiębiorstwa mogą tworzyć interaktywne raporty, które pozwalają na porównywanie danych z różnych perspektyw i badanie relacji między różnymi zmiennymi.