Menu

Blok łożyskujący – wszystko co należy o nim wiedzieć

0 Comments

Blok łożyskujący to niezbędny element każdej przekładni. Trzeba bowiem pamiętać, że to dzięki nim możliwe jest zamontowanie śruby, co też przekłada się na równomierną pracę. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o tym elemencie. Jaką ma budowę i jak dobrać odpowiedni blok łożyskujący? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Bloki łożyskujące – podstawowe informacje

Bloki łożyskujące to wytrzymałe zespoły łożyskowe. Dzięki swojej odporności znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle. Dlatego też charakteryzują się cichą pracą, dużą dokładnością oraz wysoką trwałością. Z blokiem łożyskującym współpracują także śruby pociągowe, które stanowią główną część mechanizmów, które przeznaczone są do uzyskiwania dokładnych ruchów. Bloki łożyskujące stosowane są także do napędu mechanizmów ruchów głównych.

Budowa bloku łożyskującego

Bloki łożyskujące można podzielić ze względu na rodzaj montowania – od strony napędowej mechanizmu oraz podtrzymującej. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że bloki te różnią się od siebie budową, rozmiarem i zastosowanymi łożyskami. Bloki łożyskujące montuje się zarówno od strony podtrzymującej jak i napędowej gwintu. Niemniej jednak strona napędowa połączona jest silnikiem i przenosi obciążenia wytwarzane przez mechanizm śrubowo-toczny. Wszystkie te elementy muszą odpowiednio współpracować ze sobą.

Bloki łożyskujące ze sklepu internetowego Polmech

Inwestując w części maszyn, warto zwrócić uwagę na producenta oraz wykonanie. Bowiem elementy takie jak śruby, nakrętki, bloki łożyskujące, oprawy oraz pręty mają wpływ na żywotność całego motoru. Idealnym rozwiązaniem jest zamówienie części maszyn od renomowanej i cenionej firmy Polmech. Bowiem posiada wieloletnie doświadczenie i grono zadowolonych klientów w sprzedaży linii elementów maszyn dla różnych gałęzi przemysłowych. Bogata oferta, szybka dostawa i fachowa obsługa to cechy charakteryzujące firmę Polmech. Zatem wejdź na stronę internetową: https://e-srubytrapezowe.pl/101-bloki-lozyskowe aby dowiedzieć się więcej szczegółów i wybierz potrzebne elementy maszyn.